"ΑΠΛΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΒΛΗΤΙΚΟΣ Ο ΕΞΑΣΤΕΡΟΣ"

Ευχάριστο απόγευμα και έναν εκπληκτικό Αλεξ Μάριτς είχε ο Εξάστερος στη νίκη επί της Ζαλγκίρις...

Πιο απλά τα πράγματα από χθες για τον Παναθηναϊκό που επικράτησε με 66-80.

Ο Μάριτς σημείωσε 19 πόντους, 9/11 δίποντα, 1/3 βολές και είχε 8 ριμπάουντ, δεύτερος καλύτερος ο Λόγκαν με 13 πόντους και 4 ασίστ, μπορεί ο Αμερικανός να μην ήταν το ίδιο καλός όπως χθες κόντρα στη Φενέρ, αλλά έδειξε σταθερότητα και σήμερα.

Ο Εξάστερος δεν ξεκίνησε καλά τον αγώνα με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ με 12-4, άλλα αυτό κράτησε για πολύ λίγο και δεν άφησε τη Ζαλγκίρις να έχει "κεφαλί" στην αναμέτρηση...

Καθώς μείωσαν σε 17-16 με τη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου, ενώ στη συνέχεια η κυριαρχία τους ήταν... επιβλητική! Χάρη στην άμυνα του βρέθηκε στο... +14 και σκορ 21-35 λίγο πριν από τέλος του δευτέρου δεκάλεπτου το σκορ ήταν 29-41.

Η συνέχεια ήταν δεδομένη...λίγο πριν το τέλος του τρίτου δεκάλεπτου η διαφορά έφτασε και στο +24 και σκορ 39-63. Μέχρι το τέλος ήταν τυπική διαδικασία...τελικό σκορ 66-80.

Τα δεκάλεπτα: 17-16, 29-41, 43-63, 66-80.

*Σε 15 αναμένετε η επιστροφή του Μπατίστ στα παρκέ.

Editorial:(greenarea team)