ΝΙΚΗΣΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΕΤΡΟΠΟΛΕΜΟ! (VIDEO)

Σε έναν αγώνα που αγωνιστικά κράταγε τον θεατή μέχρι το τέλος, όμως όλα χάλασαν από τους οπαδούς του Πανιωνίου, παρ' όλα αυτά ο Εξάστερος νίκησε...

Διαιτητές και οπαδοί των γηπεδούχων έκλεψαν την παράσταση αρνητικά, καθώς στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, οι οπαδοί του Πανιωνίου πέταγαν μάρμαρα και πέτρες στο παρκέ, βάζοντας σε κίνδυνο την σωματική υγεία των παιχτών, το παιχνίδι είχε διακοπεί για κάποια λεπτά.
    Ο Εξαστερος όμως δεν καταλαβαίνει από αυτά και πήρε τη νίκη έστω και οριακά, με σκορ 81-82, το νικητήριο καλάθι σημείωσε ο Μάικ Μπατίστ.

Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο οι πράσινοι  ήταν πίσω στο σκορ, από εκεί και πέρα ανέβασαν απόδοση οι Περρπέρογλου και Διαμαντίδης για να έρθει η Νίκη. Διακριθείς για τους πρωταθλητές ήταν οι Περπέρογλου 15 πόντους, Διαμαντίδης με 14, Μπατίστ 11.Σάρας 10 και Βουγιούκας 9.

Τα δεκάλεπτα: 25-13, 35-46, 51-61, 81-82.

Πανιώνιος (Μπαρτζώκας): Ξανθόπουλος 10(1), Κις 11(1), Αθανασούλας, Στίβενσον 7, Ντίμπλερ 11(3), Καββαδάς 8, Ιωάννου 5(1), Σαρικόπουλος 3, Νατζφέι 9, Παραγιός 3(1), Μπάρλος 14(4/4 τριπ.)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ(Ομπράντοβιτς): Περπέρογλου 15(4/4 διπ., 1/3 τριπ.), Μπατίστ 9, Λόγκαν 4, Σάτο 7(1), Τσαρτσαρής 2, Διαμαντίδης 14(2/3 τριπ., 6 ασίστ), Βουγιούκας 9, Καλάθης 4, Σμιθ, Καϊμακόγλου 6, Γιασικεβίτσιους 10(1).