ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΕΝ' ΟΨΗ ΕΥΡΩΠΗΣ

Θετικό αποτέλεσμα με νίκη ήταν το τέταρτο και πιο δυνατό φιλικό του Παναθηναϊκού επί Αυστριακού εδάφους με σταθερή απόδοση και στα 90 λεπτά...

Οι πράσινοι συνέχισαν να έχουν πολύ καλή απόδοση στην άμυνα, που δείχνει να δυναμώνει ακόμα περισσότερο με τις προσθήκες Πίντο και Βελάσκες.

Στον αναπτυξιακό τομέα η ομάδα έπαιζε με τη μπάλα κάτω, προσπαθώντας να βρεθεί στην αντίπαλη άμυνα, αλλες φορές τα κατάφερνε και άλλες όχι, οι παίχτες από κάποιο σημείο και μετά γύρο στο 70' άρχισαν να βγάζουν σημάδια κούρασης, το γκολ τ6ης νίκης σημείωσε ο Τοτσε στο πρώτο ημίχρονο μετά από ωραία πάσα του Ζέκα από δεξιά, με τον Ισπανό να πλασάρει στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-0.

Αυτό ήταν το τελευταίο φιλικό του Παναθηναϊκού στην Αυστρία και αύριο Πέμπτη θα επιστρέψει η αποστολή στην Αθήνα για το τελικό στάδιο προετοιμασίας εν όψη των προκριματικών του Τσαμπιονς Λιγκ!