ΔΕΝ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Εμφανή η κούραση των παιχτών του Εξάστερου Παναθηναϊκού κόντρα στην ΤΣΣΚΑ, όπου και έχασε με 86-69...

Δεν μπόρεσαν να το παλέψουν οι πράσινοι στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν σαν να παράτησαν το παιχνιδι με πολΛα λάθη στην άμυνα κάτι που η ΤΣΣΚΑ δεν αφήνει ανεκμετάλλευτα.

Στο πρώτο ημιχρονο τα πράγματα ήταν κάπως καλύτερα, όχι τόσο στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά στο δεύτερο που η ομάδα βρήκε ένα ρυθμό και γι' αυτό έκλεισε το ημίχρονο με -4 πόντους και σκορ 35-31, αυτό ουσιαστικά ήταν και το καλό δεκάλεπτο για τους παίχτες του Αργύρη Πεδουλακη.

Πιο διακριθείς ήταν οι... Μασιουλις 15, Λασμε και Γκιστ απο 12 και ο Ουκιτς 8. Πάλι δεν βοήθησαν οι Μπραμος, Μπανκς και Καπονο την προσπάθεια των άλλων για πιο καλή εμφάνιση κόντρα στην ΤΣΣΚΑ.

Επόμενος αγώνας πάλι εκτός έδρας για τον Παναθηναϊκό όπου θα αντιμετωπίσει την Ζαλγκιρις, σε ένα άκρως σημαντικό παιχνίδι για την υπόθεση πρόκριση, ένα είναι το αποτέλεσμα για τους πράσινους, η νίκη! Αν έρθει το θετικό αποτέλεσμα τότε ο Παναθηναϊκός έχει αρκετές πιθανότητες να εξασφαλίζει την 4η θέση που θα τον στείλει στη φάση των 8 της Ευρωλιγκα.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 25-15, 35-31, 66-50, 86-69.

ΤΣΣΚΑ (προπ.Μεσίνα): Τεόντοσιτς 20 (4), Μίτσοφ 10 (1), Τζάκσον 11 (2), Κρστιτς 8, Ουίμς 19 (3), Ζοζούλιν, Ερτσεγκ 5 (1), Κρίστμας, Κάουν 13.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (προπ.Πεδουλάκης): Μπράμος, Ματσιούλις 15 (2), Καπόνο 5 (1), Ούκιτς 8 (1), Λάσμε 12, Τσαρτσαρής 3, Διαμαντίδης 5 (1), Γκιστ 12 (2), Μπανκς 3 (1), Ξανθόπουλος, Σκορδίλης, Σχορτσανίτης 6.