Header Ads

• Breaking Green News

ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ ΜΕ ΔΟΚΙΜΕΣ

Φιλική νίκη επί της τοπικής ομάδας της Καλλιθέας πέτυχε ο Παναθηναϊκός με 0-2 στο Ελ Πάσο...

Δεν είναι για πολλά συμπεράσματα το παιχνίδι, μόνο ο Φερειρα τα ξέρει, καθώς επέλεξε να κάνει πολλές δοκιμές και στην 11αδα  με νέους παίχτες που δεν ήταν βασικοί στα παιχνίδια του πρωταθλήματος.

Σε γενικές γραμμές...

Στο πρώτο ημίχρονο οι πράσινοι δεν ήταν τόσο καλοί, είχαν κάποιες ευκαιρίες και στο 42' λεπτό ο Βυντρα άνοιξε το σκορ υστέρα από πάσα τακουνάκι του Καντέ.

Στο δεύτερο ημίχρονο πιο βελτιωμένη η ομάδα παίζοντας με τι μπάλα κάτω προσπάθησε να βγάλει ωραίες βάσεις, ο Πορτογάλος έκανε αλλαγές...πέρασε στο παιχνίδι και τον Κλέιτον από την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, δείχνοντας καλά στοιχεία, μάλιστα ήταν και αυτός που έκανε το τελικό 0-2 με πολύ καλή εκτέλεση φάουλ.

Editorial: (greenarea team)