ΣΤΟ ΕΠΙΚΕΝΤΡΟ Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΣΑΡΑΣ!

Μπορούμε να το πούμε και φιλικό για την επιστροφή του Σάρας με την πράσινη φανέλα στον Εξάστερο, καθώς ήταν το κεντρικό πρόσωπο του αγώνα...

Ο Ζοτς δεν έχασε ευκαιρία και έβαλε τον Σάρας στον αγώνα και ας είχε πάρει μέρος στο Eurobasket.

Η αρμάδα του Ζοτς επικράτησε εύκολα επί της ομάδας της Λέφσκι Σόφιας με 76-97 και αύριο θα αντιμετωπίσει την ΜΖΤ ομάδα από τα Σκόπια.

Οι πρωταθλητές Ευρώπης ξεκίνησαν χαλαρά το φιλικό και δεν έδειξαν και πολύ προσοχή στην άμυνα τους, ενδεικτικό είναι ότι στο τέλος του 2ου δεκάλεπτου, οι πράσινοι είχαν δεχτεί 38 πόντους από την Λέφσκι.

Στο 3ο δεκάλεπτο όμως τα πράγματα άλλαξαν και οι πράσινοι βελτιώθηκαν στην άμυνα, έτρεξαν στον αιφνιδιασμό και στο τέλος 3ου δεκάλεπτου προηγήθηκαν με 16 πόντους διαφορά και σκορ 58-74.

Στο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο παιχνίδι ήταν διαδικαστικό με πολλές αλλαγές από τον Ζοτς, τελικό σκορ 76-97.

Τα δεκάλεπτα: 16-20, 38-43, 58-74, 76-97.