ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟΙ ΚΑΙ ΑΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΟΙ!

Κάποιες ώρες μετά τα όσα τραγικά έγιναν στο ΟΑΚΑ, ένα ντέρμπι που δεν έπρεπε να ξεκινήσει καθόλου...

Για τα αγωνιστικά τι να πούμε, τα είπε όλα η εικόνα χθες, ένα πρώτο ημίχρονο που καμία ομάδα δεν έπαιζε και οι φιλοξενούμενοι κατέβηκαν κλασικά για ταμπούρι και ισοπαλία, ο Παναθηναϊκός με τα αγωνιστικά χάλια που έχει τον τελευταίο καιρό και την έλλειψη από το ροστερ του ενός παίχτη όπως ο Λέτο, που μπορούσε να εισχωρεί σε κλειστές άμυνες, έτσι ο παναθηναϊκός δεν παρουσιάστηκε αυτός που έπρεπε και όπως έπρεπε!

Στο δεύτερο ημίχρονο μια από τα ίδια, ταμπούρι οι φιλοξενούμενοι και ανύπαρκτες οι προσπάθειες των παιχτών του Φερέιρα, σε μια αντεπίθεση και λάθος των αμυντικών, αλλά και μεμονωμένα του Σαριέγκι, έγινε το 0-1, εκεί ήρθε το τέλος του αγώνα στο χορτάρι, στις εξέδρες και εκτός γηπέδου, σειρά είχαν τα επεισόδια που αμαύρωσαν τον Παναθηναϊκό, μετά από αυτά που έγιναν στο ημίχρονο, ο αγώνας δεν τελείωσε ποτέ, διακόπηκε από τον Κάκο, στο 83' λεπτό και οι πράσινοι κινδυνεύουν με βαριά τιμωρία πέραν της έδρας και με αφαίρεση βαθμών.

Αυτό το ντέρμπι, μύριζε μπαρούτι από πολύ καιρό πριν, μην σας πούμε από πέρσι στον αντίστοιχο αγώνα ντροπής που έγινε στο Καραΐσκάκη, όλοι περίμεναν φέτος οι πέτσινοι πρωταθλητές να έρθουν ΟΑΚΑ, για να εκδικηθεί ο κόσμος, για τα ύπουλα χτυπήματα του προέδρου τους κατά του Παναθηναϊκού, τόσο με τη διαιτησία όσο και με τα κέντρα αποφάσεων, ΕΠΟ, Σούπερ Λίγκα.

Την Κυριακή έκλεισε μια χρόνια για τους πράσινους με τον χειρότερο τρόπο, μέχρι πριν 4-5 αγωνιστικές ήταν όλα στα χέρια του και τα έχασε σε δυο αγώνες, τα έχασε με δική του ευθύνη αλλά και του κόκκινου παρακράτους που τον πολεμούσε με κάθε τρόπο, ενώ η πράσινη διοίκηση ήταν ανύπαρκτη, πλέον ο Παναθηναϊκός καλείτε να μαζέψει τα συντρίμμια του και πολλοί να αναλάβουν τις ευθύνες τους...!!!