ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΕ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΠΟΥ ΕΙΔΕ!

Υγεία και ψυχή έβγαζε στο παιχνίδι του ο Παναθηναϊκός, επικρατώντας καθαρά και δίκαια...

Μετά από 11 αγωνιστικές ο κόσμος χαμογέλασε βλέποντας την ομάδα του να πρεσάρει σε μεγάλο διάστημα, να έχει δύναμη, να κάνει πετυχημένους συνδυασμούς και να παρουσιάζει ουσία και θέαμα.

Σε αυτό το παιχνίδι σίγουρα η αλλαγή προπονητή έφτιαξε την ψυχολογία των παιχτων και αυτό ήταν φανερό σε όλους. Δείγμα της "αναγέννησης" της ομάδας, ήταν και το στατιστικό πως στα προηγούμενα παιχνίδια ελάχιστες φορές έκανε 6 ευκαιρίες σε 90' λεπτά αγώνα, ενώ στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ έκανε 6 κλασικές σε ένα ημίχρονο.

Ο Χουαν Ραμον Ροτσα, μπορεί να δώσει πάλι την αγωνιστική δυναμική που έχασε η ομάδα από την αρχή του πρωταθλήματος. Αυτό που θέλει ο κόσμος να δει μετά την εύκολη νίκη 2-0 επί του ΠΑΟΚ, είναι να υπάρχει και συνέχεια σε παρόμοιες εμφανίσεις, γιατί ακολουθούν κρίσιμοι αγώνες σε Ευρώπη και Ελλάδα.